× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت شمش آلومینیوم ، خرید شمش آلومینیوم با کیفیت

 

خرید شمش آلومینیوم

عوامل مختلفی بر قیمت شمش آلومینیوم در بازار موثر هستند که مهمترین عوامل موثر بر قیمت شمش آلومینیوم شامل موارد زیر است:
نوع آلیاژ بکار رفته
اندازه و ابعاد شمش آلومینیوم
ضخامت شمش
وزن نهایی شمش
نسبت عرضه و تقاضا در بازار
قیمت شمش آلومینیوم در بازار فلزات
نرخ ارز شمش در بازار جهانی


راهنمای خرید شمش آلومینیوم

کارشناسان و متخصصان ما می¬توانند مشاوران خوبی در زمینه¬ی خرید شمش آلومینیوم باشند. ابتدا بهتر است با توجه به اعتبار شرکت، جهت خرید شمش آلومینیوم  اقدام نمایید. موضوع دیگر، در خرید شمش آلومینیوم خلوص آن است، هر چه خلوص آلومینیوم در شمش بالاتر باشد، قیمت شمش آلومینیوم نیز بالاتر خواهد بود. ضخامت شمش آلومینیومی که مدنظرتان هست را با توجه به قیمت مطلوب انتخاب و خریداری کنید. ما با ارایه‌ی انواع شمش آلومینیوم، در هر ضخامت، ابعاد و هر نوع آلیاژی که مدنظر شما باشد، آماده¬ی ارایه¬ی خدمات بهینه هستیم.

 

با توجه به کاربردهای مختلف آلومینیوم در صنایع مختلف، فرم¬های مختلفی از آن به بازار عرضه می¬گردد از قبیل شمش آلومینیوم، ورق، میلگرد و... اما شاید کمتر آلومینیوم را به صورت شمش دیده باشید. اطلاعات شما در خصوص شمش و به خصوص شمش آلومینیوم در چه حدی است؟ آیا تاکنون به خرید شمش آلومینیوم و کاربردهای آن اندیشیده¬اید؟ به نظر شما چه عواملی بر قیمت شمش آلومینیوم موثر است؟

شمش آلومینیوم چیست؟

شمش معمولا قطعه‌ای از فلزات تقریبا خالص است که در اشکال مختلف پردازش می‌شود. شمش آلومینیوم هم با ریختن آلومینیوم مذاب (دمای ذوب آلومینیوم خالصپ 660.32 درجه¬ی سانتیگراد) به روش ریخته-گری در قالب‌های مخصوص تهیه می‌شود. به دلیل متنوع بودن ابعاد و شکل قالب‌ها، شمش تولید¬شده نیز از نظر ظاهری متفاوت است.

 

خواص آلومینیوم 

خواص بالقوه‌ی آلومینیوم شامل موارد زیر است:

نرمی و شکل‌پذیری

 سبکی فلز

مقاوم در برابر خوردگی 

 هدایت الکتریکی و حرارتی بالا

تهیه¬ی آلیاژهای آلومینیوم با استفاده از مقادیر کمی از فلزات مس، منیزیم، منگنز، روی و فلزاتی دیگر، محصولاتی با قابلیت کاربردی ویژه در صنایع مختلف تولید می¬کند که این کار مقاومت آلومینیوم در برابر خوردگی را تا حدی کاهش می¬دهد و جهت رفع این مشکل، لایه¬ای از آلومینیوم خالص به عنوان محافظ بر روی آن روکش می‌شود. 

 

کاربردهای شمش آلومینیوم 

بطور خلاصه کاربردهای شمش آلومینیوم در صنایع زیر می‌باشد:

• حمل و نقل 

• ذوب مجدد

• ساخت قطعات ریخته‌گری

• بسته‌بندی

• ساختمانی

• ساخت قوطی

• لوازم برقی 

انواع شمش آلومینیوم 

شمش آلومینیوم با توجه به شکل، اندازه و درصد خلوص به انواع مختلف تقسیم می¬شود. برای مثال میله‌‌ای، شمش‌های گرد و شمش‌های T شکل. معمولا شمش آلومینیوم بیشتر از مواد بازیافتی آلومینیومی تهیه می¬شود. چون فلزاتی مثل آلومینیوم قادر به بازیافت مجدد هستند و می¬توان با ذوب مجدد و به روش ریخته¬گری انواع شمش¬ها را تولید کرد. 

مطابق با استاندارد¬های ملی، شمش آلومینیومی بازسازی¬شده به هشت درجه که در ادامه آورده شده، تقسیم می‌شود که Al همان نماد شیمیایی آلومینیوم بوده و اعداد بعد از آن محتوای آلومینیوم را در شمش نشان می¬دهند: (توجه کنید که قیمت شمش آلومینیوم وابسته به نوع انتخابی محصول متفاوت خواهد بود).

Al99.90

Al99.85

Al99.70

Al99.60

Al99.50

Al99.00

Al99.7E

Al99.6E