× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها
فیلتر محصولات

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار برخلاف میلگردهای ساده در سطح خود دارای خطوط یا همان آج هستند که این آج‌ها موجب افزایش سطح مقطع تماس میلگرد با بتن می‌شود. افزایش سطح تماس بتن و میلگرد موجب شده تا میلگرد به خوبی به بتن چسبیده و تحت فشار از آن جدا نشود، درنتیجه مشکل میلگرد ساده را ندارد و برای استفاده در سازه‌های با مقاومت بالا مانند پل مناسب خواهد بود؛ قطر آن‌ها نیز مشابه با میلگرد ساده از 6 تا 50 میلی‌متر است. این نوع میلگردها دو نوع دارند: میلگرد آجدار ترمومکانیکی و میلگرد آجدار با مقاومت بالا.
میلگرد آجدار ترمومکانیکی در دمای بسیار بالا تولید می‌شوند که از نظر استحکام و مقاومت بسیار سطح بالا هستند. علاوه بر ویژگی‌هایی از جمله خمش‌پذیری، جوش‌پذیری و استحکام بالا، این میلگردها نسبت به خوردگی و گرما و همچنین زلزله بسیار مقاوم هستند.
میلگرد آجدار با مقاومت بالا دارای آج‌های پیچیده و مارپیچ است. به دلیل سطح کربن پایین آن خمش‌پذیری خوبی دارد، که در عین حال دارای استحکام بالا نیز هستند. استفاده از این میلگردها برای سازه‌های تحت فشار و مقاومت بسیار مناسب خواهد بود.

 

 

کاربرد میلگرد آجدار
میلگرد آجدار در صنعت ساختمان سازی بیشترین کاربرد را دارد. تقویت فندانسیون، بتن¬‌ریزی کف سازه‌¬ها، افزایش نیروی برشی و افزایش مقاومت بتن از دیگر کاربردهای میلگرد آجدار می‌¬باشد. علاوه بر این، میلگرد آجدار در ساخت چند محصول میانی از قبیل رکابی، زیگزاگ، خاموت، سنجاقی و عصایی مورد استفاده قرار می¬‌گیرد. این محصولات میانی هم در مراحل گوناگون مسلح کردن بتن استفاده می‌¬شوند.