× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها
فیلتر محصولات

میلگرد ساده

میلگرد میله‌ای فولادی با قطر، نوع و طول متفاوت است که در ساخت و ساز و ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. استفاده از این وسیله از سال 1800 میلادی شروع شد؛ زمانی‌که اولین فرد دریافت کرد که استفاده از میله‌های فولادی با قطر کم در بتن مورد استفاده در ساخت و ساز می‌تواند نیرو و مقاومت آن را افزایش دهد. بتن در ساخت و ساز دارای استحکام بالایی است اما به تنهایی نمی‌تواند مقاومت لازم را ایجاد کند زیرا در برابر نیروهای کششی و همچنین چرخشی مقاومت ندارد و اگر تحت فشار این نوع از نیروها قرار بگیرد به راحتی خرد می‌شود، که این نکته نقطه ضعف بزرگی در صنعت ساختمانی بود. بنابراین برای جلوگیری از بروز این نوع از حوادث باید مقاومت آن را افزایش داد که با افزودن میلگرد به بتن این نتیجه حاصل می‌شود. در بسیاری از مناطق و شهرهای زلزله‌خیز اهمیت مقاومت ساختمان بیشتر مطرح می‌شود تا خسارت‌های جانی و مالی به حداقل برسند. 
میلگردها با توجه به نوع کاربرد آن‌ها انواع مختلف دارند، تفاوت در درصد ترکیبات و همچنین نوع ساده و آجدار آن می‌باشد. با شناخت این تفاوت‌ها می‌توان مناسب‌ترین انتخاب را برای هر نوع از ساخت و ساز انتخاب کرد.

 

کاربرد میلگرد ساده 

بیشترین موارد استفاده میلگرد ساده در بتن آرمه برای بالا بردن مقاومت آن است .اما در ساخت برخی نماها، آهنگری و جوشکاری همچنین در صنایع مکانیکی و ساهت برخی ماشیت آلات کاربرد دارد