× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت ضایعات آهن در مرکز خرید و فروش ضایعات وابسته به زمان، مکان و شخص فروشنده متغیر است. قیمت ضایعات معمولا به دو صورت  تعیین می شود یا به ‌طور مستقیم و از  طریق مذاکره بین خریدار و فروشنده انجام می شود و یا به وسیله اینترنت و سایت های آنلاین قیمت گذاری شده و به فروش می رسند.
البته توجه داشته باشید که این سایت ها به هیچ وجه مشکل ندارند، بلکه به دلیل نوسانات شدید بازار به روز رسانی مرتب آن ها امری دشوار است. بنابراین احتمال خطا در اعلام قیمت ها وجود دارد.


دلایل  خرید و فروش ضایعات

ضایعات فلزی موادی هستند که قابلیت بازیافت را دارند و رها شده اند.  و بازیافت آنها بسیار اهمیت دارد. خریداران
ارزش مادی ضایعات مختلف است و کاملا متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال ضایعات کشاورزی و نساجی  قیمت پایین تری دارند در حالی که ضایعات فلزی مانند: مس، آلومینیوم، چدن و... قیمت بالا تری دارند.


چگونه ضایعات را خریداری کنیم ؟

برای جمع آوری و خرید و فروش ضایعات به یک کامیون، وانت یا یک تریلر احتیاج است و به علاوه برای تامین امنیت از تسمه ها یا توری های باری استفاده می شود.
استفاده از سطل‌ها یا ظروف جداگانه برای انواع مختلف فلزات می‌تواند به کم شدن مواد اضافی کمک کند.
عناصر اصلی جمع آوری ایمن عبارت انداز: عینک ایمنی، دستکش، کفش ایمنی، جلیقه بازتابی و کیت کمک‌های اولیه، حافظت شنوایی و ماسک جوشکاری نیز ممکن است لازم باشد.
مواد مضر که ممکن است در بین یا روی ضایعات آهنی و دیگر انواع قراضه موجود باشند مانند بنزین در وسایل نقلیه قدیمی‌، مبرد در واحد تهویه مطبوع قدیمی یا مواد سمی موجود در ظروف هستند که لازم است مراقب آن ها باشید. همچنین برای جمع آوری ضایعات آهنربا نیز لازم است که به شناسایی ضایعات آهنی کمک می ‌کند.


اهمیت جمع ‌آوری و خرید و فروش ضایعات
جمع ‌آوری و خرید و فروش ضایعات با وجود آنکه توجه ی بسیار کمی به آن می شود یک شغل بسیار پر درآمد می باشد.
 بیشتر افرادی که قراضه‌های فلزی یا غیرفلزی را جمع ‌آوری کرده و می فروشند و از این راه کسب درآمد می کنند. زمان اندکی طول می کشد تا انبارهای خود را تاسیس کنند. نکته جالب اینجاست که شاید از دور اینگونه  به نظر نرسد اما خلاف چیزی که فکر می کنید، درآمد خوبی به این افراد تعلق می گیرد.
مزایای جمع‌آوری، خرید و فروش ضایعات فلزی
جمع آوری و خرید و فروش ضایعات مزایای بسیار زیادی دارد از جمله:
انجام این کار برای حفاظت از  آلودگی محیط زیست بسیار مهم است.
تولید درآمد مناسب را داراست.
پیگیری  این کار به صورت تمام وقت یا نیمه وقت ممکن است.
امکان خود اشتغالی در این کار وجود دارد.
بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی می توان وارد آن شد چرا که هزینه زیادی را در بر نمی گیرد.