× Fa فارسی En English
ثبت ناوگان وبلاگ اخبار فروشگاه ها قوانین درباره ما تماس با ما چند رسانه ای راهنمای ثبت نام


چدن ، شامل ۵/۳%-۲% کربن و مقدار کمی منگنز می‌باشد. ناخالصی‌های موجود در آهن خام مثل گوگرد و فسفر که خصوصیات آنرا تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد، در چدن تا حد قابل قبولی کاهش می‌یابند. نقطه ذوب چدن بین k 1470-1420 می‌باشد که از هر دو ترکیب اصلی آن کمتر است و آنرا به اولین محصول ذوب شده پس از گرم شدن همزمان کربن و آهن تبدیل می‌کند. 
آلیاژهایی از آهن و کربن که بین ۲٫۱ الی ۶٫۲ درصد کربن داشته باشند، گفته می‌شود. از نظر میزان مصرف این خانواده از فلزات آهنی بعد از فولادهای ساده، مهمترین گروه از فلزات و آلیاژهای ریختگی هستند.
یکی از مهمترین عواملی که سبب شده است تا استفاده از چدن تا این حد افزایش یافته و مورد توجه بسیاری از صنایع قرار گیرد، ویژگی های بی نظیر آن می باشد.

از مهمترین ویژگی های این آلیاژ می توان به موارد زیر اشاره داشت:
بدون داشتن حالت خمیری از جامد به مایع تبدیل می شود، قابلیت چکش خواری دارد، سخت و شکننده می باشد، دیرتر زنگ می زند، مقاوم در برابر حرارت می باشد، مقاومت بسیار بالایی را دارد، انواع گوناگونی را دارد، قیمت مناسب، وزن سنگین، همین ویژگی های بی نظیر این آلیاژ سبب شده است که به یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین انواع آلیاژ ها تبدیل شودانواع مختلف و متنوع این آلیاژ را در سایت تجارت گرام مشاهده نمایید.