× Fa فارسی En English
ثبت ناوگان وبلاگ اخبار فروشگاه ها قوانین درباره ما تماس با ما چند رسانه ای راهنمای ثبت نام

تیرآهن هاش

قیمت تیرآهن هاش

قیمت تیرآهن هاش، قیمت هاش، قیمت تیرآهن h، خرید تیرآهن هاش، تجارت گرام

تجارت گرام در این مقاله، آهن‌آلات و تیرآهن هاش را معرفی می‌کند و مطالبی را در زمینه قیمت تیرآهن هاش و خرید آن ارائه خواهد کرد.

معرفی تیرآهن هاش

منظور از تیرآهن هاش چیست؟ چرا به نام H نام‌گذاری شده است؟ در ابتدای قرن بیستم، شرکت بثهلم برای نخستین بار نسل جدیدی از تیرآهن را تولید و عرضه کرد. تیرآهن تولیدی این کارخانه، تیرآهن H شکل بود که توانست موجب تحول در صنعت فولاد گردد. تیرآهن هاش به‌سرعت محبوبیت زیادی در ایالات‌متحده آمریکا کسب کرد و همچنین در جنگ جهانی اول، برای تولید تجهیزات موردنیاز جنگی کاربرد زیادی داشت.

در بازار تجارت آهن آلات، تیرآهن هاش را با نمادهای H و IPB نیز می شناسند.

تیرآهن هاش که به آن تیرآهن بال‌پهن نیز گفته می‌شود، در دو نوع سبک و سنگین تولید و عرضه می‌شود. دلیل این نام‌گذاری آن است که این نوع از تیرآهن بال‌های پهنی دارد که عرض آن‌ها نسبت به طول آن‌ها مقدار بیشتری دارد. تیرآهن هاش نوع سبک ضخامت کمتر و تیرآهن هاش نوع سنگین ضخامت بیشتری دارد.

علامت اختصاری تیرآهن هاش سبک و سنگین به ترتیب HEA و HEB می‌باشد. در این میان تیرآهن هاش سنگین (HEB) بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد. استاندارهای موجود برای تیرآهن هاش سنگین عبارت‌اند از:

  • TOP.STN420135
  • DIN1025
  • CSN42 5550
  • C-STIN42 5550
  • EN10034
  • EN1063-3
  • EURONORM 53-62

پس از معرفی و شناخت تیرآهن هاش و انواع آن، بهتر است بدانیم که این نوع از تیرآهن چه کاربردی دارد؟ عمده‌ترین کاربرد این نوع از تیرآهن برای ستون‌های ساختمان است. هندسه تیرآهن هاش به‌گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند استحکام بیشتر سازه را در برابر بارها و ارتعاش‌هایی که به آن وارد می‌شود تأمین و تقویت کند.

اما تیرآهن هاش موجود در بازار آهن‌آلات ایران از کجا تأمین می‌شود؟ بخش زیادی از این تیرآهن‌های هاش وارداتی هستند که از کشور ترکیه تأمین و وارد بازار ایران می‌شود. در داخل کشور هم کارخانه ذوب‌آهن اصفهان تیرآهن هاش را تولید می‌کند که بخش بزرگی از نیاز داخل را تأمین می‌نماید

wefrqewre