قیمت تیرآهن امروز را در تجارت گرام مشاهده کنید

همانطور که میدانید این روزها خرید و فروش آهن­آلات به شکل کاری تخصصی تبدیل شده است یعنی اگر تمایل به خرید و فروش آهن آلات دارید بهتر است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا در تمامی مراحل این کار از روند خرید و فروش اطلاع کامل داشته باشید.

کاربرد تیرآهن در صنعت ساخت و ساز بسیار زیاد است چراکه تیرآهن­ها فولادی هستند که تنش­ها و فشارهای سازه را در صنعت ساخت و ساز ساختمان­ها متحمل می­شوند و مقاوت کافی را از خود نشان می­دهند. پس وجود آنها در هر سازه الزامی است و تیرآهن­ها توسط کارخانه­های مختلف و در انواع و استانداردها متفاوت تولید می­شوند و ویژگی­های گسترده­ای دارند. ممکن است خریداران از تمامی این موارد اطلاع نداشته باشد پس در ادامه تمامی مواردی که بر قیمت تیرآهن تاثیرگذار است را معرفی می­کنیم و از خریداران می­خواهیم که قبل از اقدام به خرید تیرآهن حتماً تمامی این موارد را از متخصصین تجارت گرام پرس و جو کنند چون هر روز قیمت تیرآهن تغییر می­کند و قیمت امروز تیرآهن ممکن است مطابق و قیمت فردا نباشد.

ویژگی‌های تیرآهن

تیرآهن­ها فلزاتی هستند که توسط نورد گرم تولید می­شوند. فراید نورد گرم یعنی ابتدا شمش فولادی با مقطع و طول مشخصی که دارد ( شمش فولادی سطح مقطعی بزرگتر از ۲۳۰ سانتی متر  مربع دارد  و عرض آن بیشتر از ۱۵ سانتی متر  تا ۳۰ سانتی متر می­باشد. ) وارد کوره­های حرارتی می­شود و زمانی که به درجه مشخصی از حرارت می­رسد از قفسه­های نورد ابتدایی عبور می­کند و این کار باعث می­شود که طول آنها افزایش پیدا کند و در مقابل مقطع آنها هم کمتر شود. سپس با عبور از قفسه­های نورد میانی و پایانی به شکل تیر آهنی که ما می بینیم در بیاید. در مرحله بعدی آن­ها را به طول ها و اندازه­های دلخواه برش می­زنند و در قسمت­های مختلف با توجه به ویژگی­ها یا اندازه­هایشان، دسته بندی می کنند. البته شاید خوب باشد که بدانیم از شمش­های فولادی برای موارد مختلفی استفاده می­شود. مثلاً ساخت تیرآهن، قوطی، نبشی، ناودانی، سپری، ریل و... .

به صورت استاندارد می‌توان گفت که شاخه­های تیرآهن دوازده متری هستند و به شاخه­هایی که کمتر از ۱۲ متر می­باشند تیرآهن نرمال یا عادی گفته می‌شود که در بازار هم با همین نام خرید و فروش می­شوند. البته متراژ تیرآهن­ها وابسته به موارد استفاده آن است یعنی در موارد مختلف متراژ تیرآهن­ها تغییر می­کند و هر فرد مطابق کاربردی که نیاز دارد برای خرید تیرآهن اقدام می­کند.

قیمت تیرآهن برای خرید و فروش

قیمت گذاری بر تیرآهن­ها که یکی از اساسی ترین پروفیل­های ساختمانی هستند به عوامل مختلفی وابسته است. به عبارت دیگر  به غیر از قیمت تیرآهن در بازار، موارد دیگری هم در این مورد دخیل می­باشد. در ادامه به چند مورد از آن­ها می پردازیم:

 1. تعداد شاخه­های تیرآهن
 2. وزن تیرآهن به کیلوگرم ( وزن تیرآهن مرغوب بر اساس جدول اشتال است و در مقایسه با نمونه‌های دیگر قیمت بالاتری دارد.)
 3.  میزان کاربرد تیرآهن­ها. یعنی تیرآهن هرچه پرکاربردتر باشد قیمت آن بالاتر است.
 4. برند تیرآهن و کارخانه تولید کننده آن
 5. نوع تیرآهن و جنس آن
 6. میزان تناژ خریداری شده
 7. ضخامت تیرآهن
 8. یکسان بودن ضخامت در سرتاسر بال­ها یا انواع دیگر آن
 9. استاندارد یا سبک بودن تیرآهن
 10. شکل ظاهری تیرآهن
 11. و....

چه کارهایی قبل از خرید تیرآهن باید انجام شود

پیش از اینکه به خرید تیرآهن اقدام کنیم باید انواع تیر آهن موجود در بازار را بشناسیم. به طور کلی تیرآهن­های موجود در بازار به دو نوع سبک و استاندارد تقسیم می­شوند و همچنین شناخت برنده تیرآهن­ها نیز یکی دیگر از مواردی است که ممکن است خریدار از آن بی اطلاع باشد. همچنین دانستن امکان شبکه سازی تیرآهن هم از مواردی است که باید به آن توجه شود.

انواع تیرآهن

 1. تیرآهن مطابق استانداردهای اروپا و ایران
 2. تیرآهن مطابق استانداردهای چین و روسیه
 3. تیرآهن مطابق استانداردهای بال پهن

با شناخت این موارد و انواع تیرآهن­ها می توانید سریع تر و راحت تر تیرآهن مورد نظر خود را خریداری کنید. برای خرید تیرآهن و آگاهی از قیمت امروز تیرآهن میتوانید با تجارت گرام در ارتباط باشید.

مورد بعدی که از اهمیت بالایی برخوردار است شناسایی کاربرد تیرآهن در ساختمان است یعنی باید بدانیم که تیرآهن در کجای ساختمان قرار است استفاده شود. برای مثال تیرآهن ممکن است در قسمت­های مختلف از ساختمان مانند ستون، نعل درگاه، خرپا ، برای پوشش سقف­ها یا پل­های لانه زنبوری مورد استفاده قرار گیرد. دانستن اینکه قرار است از تیرآهن در چه زمینه استفاده شود می­تواند به ما در انتخاب تیرآهن مناسب کمک کند. همچنین  این کار می‌تواند از صرف هزینه­های اضافی جلوگیری کند.

 


انتخاب نوع محصول

انتخاب سایز ها

انتخاب تولیدکنندگان