× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها
لوله

 قیمت لوله آهنی و فولادی در تمام ضخامت ها (خرید مستقیم)

 

وزن لوله

یکی از مهم ترین مشخصه های قیمت لوله، محاسبه دقیق وزن آن است. تخمین وزن لوله آهنی در بین افراد ممعولی، پیمانکاران بناها، مهندس های معماری، ناظران ساختمان و مهندسان صنعت یک محاسبه مهم می باشد. استفاده از این پروفیل آهنی با حجم بالا در ساخت و ساز های ساختمانی یا صنعتی، یک کاربرد همیشگی بوده که از هرنوع آن برای یک منظور خاص در فرآیند سازه ها استفاده می شود بنابراین محاسبه دقیق وزن بسیار حساس و به یک چالش تبدیل شده است. محاسبه دقیق وزن در کم کردن هزینه ها و همچنین از جنبه کاربردی مهم است.
 از نظر جنبه کاربرد با محاسبه دقیق وزن از خطرات احتمالی تحمل بار و یا ترکیدن جلوگیری می شود زیرا با تخمین درست وزن می توانید به بیان اندازه محصول، محاسبه حداکثر فشار و تخمین بودجه کل پروژه دست پیدا کنید. چندین روش برای محاسبه وزن محصول وجود دارد و در ادامه مطلب به آن ها اشاره شده است.


روش های رایج محاسبه وزن لوله عبارتند از:

محاسبه با استفاده ازفرمول ها
به دلیل بالابودن قیمت آلیاژآهن که در ساخت محصول از آن استفاده می شود، بنابراین برای محاسبه وزن این محصول آهنی باید از ابزار های دقیق اندازه گیری استفاده کنید. استفاده از فرمول های محاسباتی وزن یکی از ابزارهایی است که مورد پسند بعضی از افراد می باشد. فرمول های بسیار زیادی برای این امر تهیه شده اند که می توانید با جستجو در فضای مجازی به این فرمول ها دست پیدا کنید همچنین امکانی فراهم شده است تا بتوانید به صورت آنلاین، وزن لوله را محاسبه کنید.
نکته قابل مشترک در کلیه فرمول ها استفاده از پارامترهای مورد نیاز برای جایگذاری در فرمول است. برای استفاده از فرمول ها به پارامترهای سایز برحسب اینچ، اندازه قطر بیرونی با واحد میلی متر، اندازه قطر خارجی برحسب میلی متر، طول محصول برحسب متر و ضخامت برحسب میلی متر نیاز دارید تا در نهایت وزن دقیق برحسب کیلوگرم را به دست آورید. در این بین پارامتر ضخامت محصول از مهم ترین و حساس ترین پارامتر ها به شمار می رود.
محاسبه با استفاده از جداول استاندارد
محاسبه دقیق وزن محصول آهنی علاوه بر تأثیر مستقیم در هزینه اقتصادی، نقش به سزایی در مسائل ایمنی سازه ها مانند فشار و خوردگی دارد بنابراین استفاده از جدول وزنی براساس انواع استاندارها جهانی یکی دیگر از ابزارهای اندازه گیری آماده برای محاسبه وزن محصول آهنی است. در واقع این جدول به صورت آماده وزن محصول برحسب کیلوگرم را در اختیار مشتریان قرار می دهد. جدول وزنی برای انواع مختلف محصول آهنی متفاوت است یعنی برای هر کدام از محصولات پروفیل آهنی یک جدول وزنی استاندارد تهیه کرده اند.
 استاندارد اشتال یکی از رایج ترین استانداردهای محاسبه در تهیه جداول وزنی می باشد. جدول اشتال به وسیله یک مهندس آلمانی برای محاسبه وزن مقاطع آهنی تهیه شد و به عنوان یک جدول استاندارد وزنی برای جلوگیری از کاهش خطا در محاسبات مهندسین عمران بسیارکاربردی است. جدول های وزنی مجزا و متعلق به هر محصول آهنی از ستون های سایز، قطربیرونی، طول، ضخامت تشکیل شده است که در نهایت ستون وزن محاسبه شده آماده را در اختیار مشتریان قرار می دهد.


ضخامت لوله

قیمت لوله در مقاطع آهنی مختلف به ضخامت لوله آهنی وابسته است. به دلیل اینکه ضخامت یکی از پارامتر های مهم در محاسبات وزن مقاطع آهنی است بنابراین می تواند در قیمت لوله مؤثر باشد. ضخامت مقاطع آهنی در ابتدا همان میزان کلفتی ورق آهن است که طی فرآیند های تولید با قطر های متفاوت به ضخامت لوله تبدیل می شود. در نظر داشته باشید که ضخامت محصول آهنی با قطر واقعی آن دو مفهوم کاملاً جدا از هم می باشند.
 در واقع به فاصله بین قطر داخلی و قطر خارجی محصول آهنی، ضخامت لوله می گویند. همچنین ضخامت با طول محصول آهنی هم رابطه مستقیم دارد. با توجه به زمینه های کاربرد گسترده از ضخامت های متفاوتی به درخواست مهندسین پروژه در تولید استفاده می شود. قیمت این پروفیل ساختمانی در ضخامت های زیاد به دلیل استفاده بیشتر از آلیاژآهن نیز گران تر از ضخامت های کم است. بنابراین قبل از خرید به صورت صحیح، سازه مورد نظر را بررسی کرده و همچنین محاسبه دقیق ضخامت و وزن را انجام دهید تا در نهایت با اطمینان خاطر محصول آهنی با ضخامت مناسب خریداری کنید. ضخامت می تواند به صورت استاندارد، سنگین و یا فوق سنگین تعیین شود. ضخامت  ورق آهن باید به صورت یک دست و هموار باشد تا در زمان تبدیل، بتوان لوله های استاندارد با سطوح هموارتولید کرد. در زمان سفارش این مقطع آهنی نمی توانید تقاضای ساخت با ضخامت مد نظرتان داشته باشید به این دلیل که در فرآیند تولید محصول آهنی، استاندارد های مهم برای میزان کلفتی وجود دارد که ضخامت مورد نظرسفارش دهنده باید به استاندارد های موجود نزدیک باشد.


جدول اسکجول چیست؟

جدول اسکجول معیار یا استانداری برای تعیین ضخامت جداره لوله ها است. در حال حاضر استاندارد مناسبی که بتواند جایگزین استاندادرهای قدیمی برای تعیین ضخامت شود، استاندارد اسکجول است. اسکجول یک عدد استاندارد می باشد که در صنعت مقاطع آهنی با نام رده لوله هم شناخته می شود. عدد اسکجول در سال 1939 توسط سازمان استاندارد آمریکا برای تعیین ضخامت مقاطع آهنی به تولید کننده گان سراسر دنیا معرفی شد این عدد به صورت رند شده  از یک فرمول به دست آمده و شامل اعداد مختلفی است. نکته مهم اینجا است که با توجه به سایز های مختلف محصول آهنی و عدد اسکجول یک ضخامت متفاوت به دست می آید.
عدد اسکجول از یک مجموعه اعداد رند تشکیل شده تا پاسخگوی انواع نیازهای محاسباتی تولیدکننده گان و مهندسین در زمینه ضخامت باشد. به دلیل تقاضای زیاد لوله های فشار بالا نیز دیواره مقطع آهنی باید با ضخامت بیشتر تولید شود بنابراین با استفاده از جدول اسکجول محاسبات دقیق برای ضخامت فراهم شد و در نهایت تولید با ضخامت دیواره مناسب برای بسیاری از کارخانه ها را آسان ترکرد. به وسیله جدول اسکجول علاوه برتعیین ضخامت می توانید برای شاخص وابسته ضخامت یعنی وزن محصول آهنی هم استفاده کنید در این جدول می توانید به صورت آماده، محاسبه شده و بدون خطاهای احتمالی کلیه ضخامت ها برای انواع متفاوت مقاطع آهنی را مشاهده کنید.


انواع لوله

به دلیل جریان ماده های متفاوت مانند مایعات، گازها، جامدات و پودر ها از یک مکان به مکان دیگر انواع لوله ها تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین با توجه به ماده مورد نظر، محصول مناسب را خریداری کنید. ساختار انواع لوله معمولاً سخت بوده و قابلیت انعطاف پذیری ندارد. با توجه به دامنه استفاده گسترده مقاطع فولادی، انواع مختلف لوله های آهنی از مقاوم ترین و بهترین نوع آن ها هستند. انواع لوله آهنی با توجه به ویژگی ها و کاربردها در صنایع مختلف ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند؛ مطلع شدن از این ویژگی ها و بررسی انواع آن می تواند علاوه بر شناخت این محصول آهنی، یک خرید مطمئن برای مشتریان رقم بزند. در ادامه مطلب به انواع این محصول آهنی اشاره شده است.


انواع لوله آهنی رایج عبارتند از:


گالوانیزه
گالوانیزه یا درزدار از آلیاژ آهن به صورت جوش سر به سرساخته می شود. دارای ساختارهای سبک و متوسط در زمان تولید می باشد. به دلیل ماده تشکیل دهنده روی از آن در تأسیسات آبرسانی و خطوط انتقال آب استفاده می شود و همچنین طول عمر بالا، استفاده مجدد و قابلیت بازیافت از ویژگی های بارز این نوع است.


صنعتی
لوله های صنعتی از جنس فولاد کربن برای مصارف مختلف ساختمانی و صنعتی به بازار ارائه می شوند.  با تنوع بالا و ویژگی های برجسته ای مانند جوش پذیری آسان، ضخامت بالا و بدون درز دارای قیمت مناسبی هستند.


مانیسمان
مانسیمان از لوله سیاه بدون درز از جنس فولاد تولید می شود با این تفاوت که قطرآن از لوله سیاه درزدار بیشتر است. ویژگی تحمل بار در این نوع بسیار مطرح می باشد بنابراین می توانید از آن برای تحمل بارهای متفاوت استفاده کنید. در سیستم های گاز رسانی توکار یا زیر زمینی، سیستم های تحت فشار و دیگهای بخار نیز از این نوع استفاده می شود.


درزدار
لوله سیاه درزدار از ورق اهن سیاه موم سانی شده تولید می شود که در لوله کشی های شوفاژ، تهیه مطبوع، سیستم های لوله کشی و لوله کشی تأسیسات برق نیز از این نوع استفاده می شود.


داربستی
 همانطور که از اسم آن پیداست این نوع لوله از جنس فلز آهن تولید شده و به عنوان یک نگهدارنده مقاوم برای دسترسی به نقاط دشوار ساختمان در هنگام ساخت و سازهای ساختمانی و یا صنعتی استفاده می شود. از نظر وزنی در وزن های سبک و سنگین جهت مصارف گوناگون تولید می شود.
از آنجا که انواع لوله آهنی یکی از پارامترهای تأثیرگذار در قیمت لوله است بنابراین با شناخت انواع آن می توانید کمترین قیمت لوله آهنی را برای خود تخمین بزنید. مرکز تجارت گرام برمبنای قوانین نظارتی داخلی به عنوان نماینده رسمی تولیدکننده گان کشوری در زمینه معرفی و فروش انواع لوله های آهنی و غیره با جدول قیمت به روز و لحظه ای در حال فعالیت است. از طریق خطوط ارتباطی متفاوت مانند تماس تلفنی، تیکت های آنلاین و حضوری می توانید به صورت 24 ساعته با مرکز در ارتباط باشید.

لوله فولاد نیشابور

شرح محصول قیمت فروشنده
لوله درز دار بدون تست ضخامت 2 و 2.5 میلیمتر 26,400 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
لوله درزدار بدون تست ضخامت 3 به بالا 26,350 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد