× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها
پروفیل

 قیمت پروفیل، خرید پروفیل سبک، قوطی، فولادی

 

کاربرد پروفیل

قیمت پروفیل در انواع کاربردهای صنعتی و ساختمانی متفاوت است. بررسی کاربرد پروفیل ساختمانی و صنعتی می تواند اطلاعات خریداران از جمله قیمت پروفیل طبق نرخنامه اتحادیه را کامل کند. به دلیل استفاده زیاد از محصول، آگاهی از قیمت آهن پروفیل می تواند به قیمت روز پروفیل کمک کند. آشنایی با مفهوم پروفیل قبل از بررسی کاربرد آن ضروری است که در مطلب پایین به آن اشاره شده است.
پروفیل چیست؟
با پاسخ به سؤال بالا می توانید با آگاهی کامل محصول را خریداری کرده و با این آگاهی کمترین قیمت پروفیل را برمبنای جدول قیمت روز پروفیل برای خود تخمین بزنید. به زبان ساده پروفیل یا نیم رخ یعنی مجموعه ای از مقاطع آهنی یا فولادی که به صورت باز، بسته، سبک و سنگین با شکل های بسیار گوناگون مانند مربع، مستطیل، دایره و جعبه ای تولید می شوند و در ساخت و ساز های ساختمانی و صنعتی از آن ها استفاده می کنند. نیم رخ مجموعه ای از مقاطع ثابت با طول های متنوع است. با دخالت فولاد یا آهن در محصولات نهایی بی شک قیمت پروفیل به انواع ورق های آهن وابسته می شود به همین دلیل اطلاع از قیمت پروفیل آهن، از اهمیّت ویژه ای برخوردار می شود. مسئله قیمت پروفیل امروز به علت نوسانات بازار آهن به یک معظل بزرگ تبدیل شده است که با امکان جدول قیمت به روز تجارت گرام به راحتی حل شده است. نیم رخ ساختمانی برای استحکام و مقاومت در ساخت وساز استفاده می شود و عمده مصرف محصول در صنعت و صنایع مختلف برای قطعه سازی به کار می رود.


بنابراین کاربردهای نیم رخ در انواع ساختمانی و صنعتی عبارتند از:


کاربرد پروفیل ساختمانی
قیمت پروفیل با توجه به نوع کاربرد آن در سازه های ساختمانی تعیین می شود. نیم رخ ها در ساخت و ساز های ساختمانی به عنوان مجموعه ای از ابزارهای مفید کششی، چرخشی و تحمل نیرو برای کمک به مقاومت و استحکام ساختمان و همچنین پایداری اسکلت های ساختمانی آمده اند. از جهت حساسیت و مقاوم سازی ساختمان، از فولاد آلیاژی در ساخت نیم رخ های ساختمانی استفاده می شود. کاربرد نیم رخ ها در ساختمان عبارتند از:
نیم رخ های درب و پنجره که بیشترین کاربرد را در زمینه ساخت و ساز درب و پنجره ها دارند.
از نیم رخ ها با مقطع کوچیک و با شکل های مربع و مستطیل به عنوان نرده های فلزی در درب و پنجره، چهارچوب و راه پله ها استفاده می شود.
مقاطع پروفیلی با سایز های بزرگ برای استفاده و ساخت ستون ها و اسکلت فلزی در مجتمع های ساختمانی آسمان خراش استفاده می شود.


کاربرد پروفیل صنعتی
نیم رخ های صنعتی به دسته ای از محصولات نیم رخ اشاره می کند که در صنعت ماشین سازی، صنایع نظامی و کارخانه و... به عنوان قطعات و متعلقات صنعتی استفاده می شوند. . تولید و بهروه وری نیم رخ های صنعتی بسیار زمان بر و هزینه زیادی صرف می کند در نتیجه پروسه تولیدی زمان بر، هزینه بر و سایر ویژگی های خاص نیم رخ های صنعتی باعث شده است که قیمت پروفیل صنعتی با قیمت پروفیل ساختمانی متفاوت و گران تر باشد. سطح کیفیت در محصولات صنعتی درجه بندی می شود. در واقع نیم رخ های صنعتی همان نیم رخ های ساختمانی امّا با ابعاد و ضخامت های بالاتر و بزرگ تر هستند. به دلیل توان باربری و استحکام خیلی بالا در طراحی های غول پیکر استفاده می شوند.
کاربرد نیم رخ های صنعتی عبارتند از:
ساخت  سازه ها و پل های فلزی
ساخت تابلو های تبلبغاتی بزرگ
استفاده و ساخت شاسی تریلیرها
ساخت تجهیزات صنعتی کارخانه ها
حصارکشی و نرده کشی محیط های بزرگ
استفاده در ساختمان های احداثی در کارگاه ها و کارخانه ها


انواع پروفیل از نظر وزن

منظور از انواع نیم رخ ها از نظر وزن یعنی نیم رخ های آهنی که وزن شاخص اصلی آن ها است. قیمت پروفیل در این محصولات می تواند با توجه با وزن مشخص شود. انواع نیم رخ های باز و بسته به شرح زیر می توانند نمونه های بارز از نیم رخ های برحسب وزن باشند. نیم رخ های مستطیلی نوعی از نیم رخ ها هستند که برحسب وزن پایین می توانند استحکام سازه را بالا برده و از وزن نهایی سازه کم کنند. در واقع نیم رخ های برحسب وزن در برخی نمونه ها از وزن سازه های صنعتی و ساختمانی کم می کنند.
 انواع نیم رخ از نظر وزن عبارتند از:
پروفیل های باز
دسته از نیم رخ ها هستند که شکل ظاهری آن ها مدنظر است و همچنین مشخصه وزن در آن ها مهم است. قیمت پروفیل در این نیم رخم ها به دلیل گستردگی کاربرد، متفاوت از انواع دیگر نیم رخ ها است. به صورت کلی شکل ظاهری این نیم رخ ها به حروف انگلیسی مانند T، Z و U شباهت دارد. از انواع رایج نیم رخ های باز می توان به نیم رخ تسمه، میلگرد، چهارپهلو، ناودانی و نبشی اشاره کرد. محاسبه وزن در این نوع از نیم رخ ها  از نظر تأثیر در قیمت پروفایل بسیار اهمیّت دارد. بنابراین در زمان محاسبه وزن از استانداردها یا فرمول های مطرح استفاده کنید تا قیمت پروفیل از نوع باز برایتان به صورت دقیق محاسبه شود. با توجه به استفاده از آلیاژ آهن در محصولات، تغییر قیمت پروفیل آهن در قیمت نهایی نیم رخ های باز مؤثر است.
پروفیل های بسته
نیم رخ های بسته به نوعی از نیم رخ ها اشاره می کنند که شکل ظاهری آن ها بسته و شبیه قوطی هستند. از انواع نیم رخ های بسته  می توان به قوطی های مربع و مستطیل، نیم رخ های لنگه دری و نیم رخ های کلافی مورد استفاده در انواع سازه های ساختمانی و صنعتی اشاره کرد.
 استفاده از انواع نیم رخ بسته در سازه های ساختمانی و صنعتی عبارتند از:
ساخت نرده های فلزی، درب و پنجره، انواع سازه های پلی، راه پله ها
 استفاده در انواع پارکینگ های مکانیزه عمودی
به عنوان ستون در ساختمان های فولادی و بزرگ
ساخت انواع تخت های بیمارستانی

انواع پروفیل از نظر ضخامت

منظور از انواع نیم رخ ها از نظر ضخامت این است که در بین مجموعه بزرگ محصولات نیم رخ ساختمانی و صنعتی درگونه ای از نیم رخ ها ضخامت حرف اول را میزند. که میزان این ضخامت تعیین کننده قیمت پروفیل از نظر ضخامت است. این محصولات برحسب ضخامت و تحت استاندارد های مطرح جهانی ساخته می شوند. با توجه به ضخامت در این نیم رخ ها علاوه بر افزایش وزن آن ها، تحمل بار آن ها نیز بالا می رود. همچنین استحکام و مقاومت در نیم رخ هایی که ضخامت بالایی دارند می تواند بیشتر از نیم رخ های دیگر باشد. در سازه های ساختمانی و صنعتی شاهد انواعی از نیم رخ ها هستید که ضخامت در آن ها ملاک تحمل بار و مقاومت است.
انواع پروفیل از نظر ضخامت عبارتند از:  


پروفیل های سبک
نیم رخ های سبک از ورق های روغنی تولید می شوند و ضخامت آن ها از ضخامت نیم رخ های سنگین کمتر است. قیمت پروفیل سبک از قیمت پروفیل سنگین با توجه به ضخامت کمتر نیز  پایین تر و متفاوت است. نیم رخ مبلی در نوع سبک نیم رخ ها جای می گیرد. نیم رخ های سبک به دلیل استفاده از ورق های روغنی و روش تولید نورد سرد بیشترین کاربرد را در صنعت قطعه سازی دارند. با توجه به تغییرات قیمت در پروفیل آهن روغنی، قیمت پروفیل سبک هم تغییر می کند. همچنین پارامتر ضخامت در نیم رخ های سبک به عنوان یکی از شاخص های مهم در قیمت پروفیل سبک به شمار می رود. استفاده از ورق روغنی در این نیم رخ ها باعث شده است که نیم رخ های سبک قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته و در نتیجه به راحتی برش خورده و خم می شوند. همچنین عملیات سوراخ کاری در این نیم رخ ها به آسانی صورت می گیرد. نیم رخ های سبک از سطوح صاف و صیقلی برخودار هستند بنابراین در سازه های صنعتی و ساختمانی که قابلیت های انعطاف و سطح صیقلی برای آن ها مهم باشد بهترین گزینه انتخاب نیم رخ های سبک است.


 پروفیل های سنگین
نیم رخ های صنعتی به لحاظ ساخت در ابعاد بزرگ و ضخامت های بالا از ورق سیاه تولید می شوند و به نام پروفیل های سنگین شناخته می شوند با توجه به ضخامت ورق های سیاه وزن هر یک از نیم رخ های صنعتی با دیگری متفاوت است. نیم رخ های صنعتی می توانند یکی از انواع نیم رخ ها برحسب ضخامت باشند به این دلیل که در این نوع ضخامت تعیین کننده وزن محصول می باشد. قیمت پروفیل سنگین با توجه به نوسانات ورق سیاه به صورت افزایشی و کاهشی تغییر می کند. بررسی قیمت ورق سیاه برای اطلاع از قیمت روز پروفیل ضروری است. با تغییر قیمت پروفیل آهن بی شک قیمت ورق سیاه هم تغییر می کند.
نیم رخ های سنگین به دلیل ضخامت بالا و شکل سطح مقطع چهار گوش نقش یک ستون با توان تحمل بار بسیار بالا را در یک سازه صنعتی یا ساختمانی بازی می کنند. در نیم رخ های سنگین علاوه بر ضخامت بالا، امکان اتصال با روش های گوناگون هم وجود دارد. ضخامت بالا در  نیم رخ های سنگین باعث شده است که حجم فلز جوش در این نیم رخ ها بیشترشده و در نتیجه کیفیت اتصال نیز افزایش می یابد.  ضخامت یکی از مشخصه هایی است که قیمت پروفیل سنگین را تعیین می کند.
با امکان مشاهده جدول قیمت پروفیل آهن در مرکز تجارت گرام می توانید قیمت پروفیل را به صورت قیمت روز پروفیل به دست آورید و با نوساناتی که در فولاد آهن به وجود می آید از قیمت پروفیل آهن مطلع شوید و در نهایت با ایجاد ارتباط با کیله تأمین کننده گان نیم رخ از قیمت پروفیل همگی مطلع و سپس با اطمینان خاطر خرید نیم رخ ها را انجام دهید.

پروفیل فولاد نیشابور

شرح محصول قیمت فروشنده
قوطی و پروفیل 1.5 میلی متر فولاد 32,000 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
قوطی و پروفیل 2 میلی متر فولاد 26,400 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
قوطی و پروفیل 2.5 ، 3 ،4 فولاد 25,300 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
قوطی و پروفیل 2 میلی متری گیلان 25,800 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد

پروفیل نیکان

شرح محصول قیمت فروشنده
پروفیل نیکان سایز ۲ 26,100 تومان مجموعه آهن آلات دشتی
پروفیل نیکان سایز ۲.۵ 24,700 تومان مجموعه آهن آلات دشتی