× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها
میلگرد

 قیمت میلگرد، قیمت روز میلگرد از تمامی تولید کنندگان

 

انواع میلگرد

قیمت میلگرد با توجه به انواع مختلف آن و سایر عوامل تعیین کننده، متفاوت است بنابراین بررسی و شناخت انواع آن می تواند آگاهی مشتریان را در زمان خرید  بالا ببرد. پروسه تولید انواع میلگرد فولادی با توجه به استاندارهای مختلف جهانی مانند استاندارد روسی، آمریکا، ژاپن، کانادا، آلمان، بریتانیا، انجام می شود. از این استانداردها بیشتر در تنوع قطر محصول فولادی استفاده می کنند. در این بین کارخانه های بزرگ و مطرح ایران از استاندارد روسی در ساخت انواع محصول به شرح زیر استفاده می کنند:


میلگرد ساده

میلگرد ساده نوعی از محصول فولادی است که  شکل ظاهری آن ساده، صاف و هموار می باشد. به شکل ساده ای در برش و خم کردن انعطاف پذیر است. محصول فولادی ساده تنها شامل یک نوع زیر می باشد:
محصول فولادی نرم بدون آج  و استاندارد A1، مشهور به میلگرد نرم که از یک سطح صاف و بدون برجستگی تشکیل شده است.


 میلگرد آجدار

سطح این محصول فولادی از برجستگی هایی  با نام آج تشکیل شده است که به صورت طولی  و یا عرضی بر روی سطح میلگرد ایجاد می شوند. انواع مختلف آن شامل موارد زیر است:
محصول فولادی نیمه سخت با آج ساده و استاندارد A2، مشهور به فولاد آجدارمارپیچ که در طول بدنه خود آج های یک شکل در یک جهت به صورت مارپیچ  دارد.
محصول فولادی نیمه سخت با آج پیچیده و استاندارد A3، مشهور به فولاد آجدار جناقی که  سطح آن از آج های طولی به شکل جناق تشکیل شده است .
محصول فولادی سخت با آج پیچیده و استاندارد A4، مشهور به میلگرد آجدار مرکب از ترکیب دو محصول فولادی مارپیچ و جناقی تولید می شود. به اصطلاح حالت هفت و هشتی دارد. از آج طولی و عرضی تشکیل شده است.
با مشاهده جدول قیمت روز میلگرد درمرکز تجارت گرام می توانید با تمام تولیدکننده گان مطرح کشور جهت خرید تماس بگیرید. به صورت لحظه ای می توانید کمترین قیمت میلگرد را در این بخش پیگیری کنید.  


مشخصات میلگرد

مشخصات محصول فولادی از دیگر عوامل تأثیر گذار در قیمت میلگرد است که باید با توجه به نوع کاربرد محصول فولادی  در زمان خرید  به این مشخصات فنی دقت کنید. برای بررسی قیمت میلگرد آنلاین، شناخت و آگاهی  این مشخصات الزامی است. به صورت کلی محصولات فولادی ساده و آجدار با سه مشخصه فنی زیر تولید می شوند:


مشخصه مقاومت کششی میلگرد

به دلیل مقاومت کششی پایین بتن، از مشخصه مقاومت کششی در فرآیند تولید محصول استفاده می کنند تا در هنگام استفاده از بتن و محصول فولادی این ضعف بتن به وسیله استحکام کششی از بین برود. انواع محصولات فولادی ساده و آجدار دارای مقاومت کششی متفاوتی هستند. تاو کششی میلگردهای آجدار از نوع ساده آن بیشتر است. قیمت میلگرد با توجه به این مشخصه در انواع ساده و آجدار متفاوت می باشد.


مشخصه استحکام تسلیم میلگرد

استحکام تسلیم یا تنش تسلیم مقدار فشاری است که محصول فولادی ساده یا آجدار در یک نقطه مشخص تغییر شکل و یا در اصطلاح تسلیم می شود. به صورت کلی محصولات فولادی در برابر مقدار فشار ها تا یک حد معین تحمل دارند و در صورتی که میزان فشار از این حد بگذرد، محصول فولادی تغییر شکل می دهد این میزان در انواع فولاد آجدار و ساده متفاوت است.


مشخصه ازدیاد طول نسبی انواع میلگرد

ازدیاد طول نسبی یعنی طول محصول فولادی ساده یا آجدار در لحظه گسیختگی و بعد از مقاومت تسلیم، بیشتر می شود. مشخصه زیاد شدن طول نسبی در سازه های مقاوم در برابر زلزله عامل بسیار مهمی محسوب می شود.


راهنمای خرید با قیمت آنلاین میلگرد

قیمت روز میلگرد یکی از نکات بخش تخصصی و ایمنی خرید میلگرد می باشد که باید مد نظر خریداران محصول فولادی باشد. قیمت میلگرد از کارخانه های تولیدی متفاوت با توجه به ویژگی ها و نوع آن متغییر است، بنابراین قبل از خرید، با توجه به کاربرد آن نیازهای خود را بررسی کرده و سپس نوع مناسب محصول فولادی را برای ساختمان انتخاب کنید. به طور کلی حداکثر باری که محصول فولادی می تواند تحمّل کند به ابعاد و ضخامت آن بستگی دارد.  محصول فولادی را با توجه به نوع آب و هوا خریداری کنید، چون شرایط آب و هوا مکان مورد نظر در ماندگاری، مقاومت و فرسایش محصول مؤثر است. برای مثال: استفاده از محصول فولادی معمولی در آب و هوا مرطوب با رطوبت بیش از اندازه مناسب نیست، بنابراین نوع محصول فولادی در تعیین قیمت آن نقش دارد.
 در زمان خرید با توجه به تأثیر مستقیم و حساس نوع محصول فولادی در مقاومت ساختمان باید تجربه کافی داشته باشید در غیر این صورت حتماً از مهندسین  متخصص در این زمینه کمک بگیرید.  در هنگام خرید، سه  عامل اساسی  نوع، سایز و جنس می توانند قیمت محصول فولادی را تعیین کنند. تولید محصول فولادی با کیفیت بالا درایران توسط  کارخانه های محدودی انجام می شود بنابراین به اولویت کیفیت بر قیمت محصول دقت کنید. مرکز فروش پلتفرم تجارت به عنوان نماینده مستقیم  کارخانه های تولیدی برتر، انواع مختلف محصول فولادی با سایز و حجم مورد نظر را بدون واسطه به مشتریان عرضه می کند. فروش مرکز به صورت حضوری و آنلاین در سراسر ایران انجام می شود. قیمت میلگرد آنلاین به صورت روزانه درجدول فروش قرار می گیرد همچنین امکان تماس مستقیم با تمام شرکت های تولیدی محصول فولادی در این جدول وجود دارد. کارشناسان مجموعه به صورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده پاسخگویی به مشتریان سراسر ایران هستند. مرکز تجارت گرام،  جدول قیمت میلگرد امروز از کلیه تولید کننده گان و تامین کننده گان فعال  کشور را با بروزرسانی لحظه ایی به مشتریان سراسر ایران نمایش می دهد.


نحوه قیمت‌ گذاری میلگرد چگونه است؟

قیمت میلگرد با توجه به وزن فولادی به کار رفته در هر شاخه محاسبه می شود. کارشناسان و فروشندگان محصول برای محاسبه  قیمت آنلاین میلگرد از یک فرمول واحد و جهانی استفاده می کنند به همین دلیل  طول محصول در قیمت آن تاثیری ندارد و فقط وزن آن‌ محاسبه می‌شود.


عوامل موثر بر قیمت میلگرد

محاسبه  قیمت آنلاین میلگرد با توجه به موارد زیر انجام می شود:
هزینه حمل و نقل، قیمت ارز و دلار
نوع بسته‌بندی محصول فولادی، نیازمندی به صنایع وابسته
ساده و یا آجدار بودن میلگرد، میزان ضخامت و اندازه ابعاد
 حد مورد نظرچگالی خطی، ظرفیت و مقاومت باربری
کارخانه تولید کننده، هزینه مواد اولیه وزن و طول میلگرد
کیفیت، نوع سایز کم مصرف و یا پر مصرف


فرمول‌های محاسبه وزن میلگرد

 در هنگام فروش محصول با حجم های بالا به دلیل حساسیت محاسبه وزن از ابزارهای محاسباتی پیشرفته استفاده می شود تا از بروز خطا در وزن هر شاخه جلوگیری شود. با کوچکترین اشتباه درزمان محاسبه به اندازه چند گرم، تفاوت چشم گیری در قیمت نهایی رخ می دهد بنابراین از فرمول های ویژه و استاندارد DIN و فرمول برحسب طول جهت محاسبه  فنی وزن میلگردهای ساده و آجدار به شرح زیر استفاده می کنند:
وزن میلگرد =1000÷7/8×3/14×میلگرد طول ×〖(شعاع)〗^2
(کیلوگرم)میلگرد وزن=تعداد×(متر)میلگرد طول×(کیلوگرم)میلگرد مخصوص وزن  
توجه کنید که محاسبه وزن با فرمول طول در مقایسه با DIN، ساده‌تر است امّا تخصصی و دقیق نیست.
شماره شناسایی اندازه میله
شماره شناسایی اندازه میله در واقع مشخص کننده سایز آج  در انواع محصولات آجدار است. به صورت کلی با زیاد شدن کارخانه های تولیدی جهت تشخیص نوع کارخانه، سایزآج، روش تولید، قطر و نوع محصول فولادی  یک علامت اختصاری شامل حروف انگلیسی و اعداد بر روی محصول حک می شود که حکم شناسنامه تولیدی را دارد. در این شناسنامه اندازه آج  در انواع محصولات آن با یک شماره منحصر به فرد شناسایی می شود. قبل از آخرین حرف مندرج بر روی میلگرد حروف مشخصه آج قرار می گیرد که به شرح زیر می باشند:
حروف انگلیسی بزرگ J و L نشان دهنده محصول آجدار مارپیچ و استاندارد روسی A2  با سایزهای آج  340 و 350 به ترتیب برای حروف J و  L می باشد.
محصول آجدار جناقی و استاندار روسی A3 با حروف انگلیسی  C و H نشان دهنده سایزهای آج 400 و 420 به ترتیب حروف انگلیسی مورد نظر است.
محصول فولادی آجدار مرکب و استاندارد A4 با حروف انگلیسی S و F نشان دهنده سایزهای آج 500 و 520 به ترتیب حروف انگلیسی مورد نظر می باشد.
به طور مثال  مشاهده حروف انگلیسی HT روی محصول فولادی به معنی  میلگرد با اندازه آج 420 است.
محصولات فولادی که فاقد شناسنامه ساخت هستند به وسیله این شماره شناسایی ها شناخته می شوند که می توانید به راحتی با خواندن این شماره ها به اطلاعات کامل محصول دست پیدا کنید. در واقع یکی از نکات بسیار مهم در زمان خرید میلگرد بررسی دقیق این شماره شناسایی می باشد تا بتوانید نوع مناسب محصول را با توجه به کاربرد آن در سازه های خود انتخاب کنید. در مرکز تجارت گرام می توانید با اطمینان خاطر تمام تولیدکننده گان برتر کشور با شناسنامه های تولیدی معتبر را پیدا کنید و  ارزان ترین قیمت میلگرد  به صورت لحظه ای و آنلاین را جستجو کرده و سپس خرید میلگرد را انجام دهید.

میلگرد نیشابور

شرح محصول قیمت فروشنده
میلگرد 8 آجدار متفرقه 17,150 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
میلگرد 10 آجدار متفرقه 16,930 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
میلگرد 12 آجدار نیشابور 16,500 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
میلگرد 14 تا 28 نیشابور 15,950 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد
میلگرد 32 نیشابور 16,250 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد

میلگرد شاهین بناب

شرح محصول قیمت فروشنده
میلگرد آجدار شاهین بناب سایز 8 با استاندارد A2-A3 176,500 تومان تامین فولاد آذربایجان باختر
میلگرد آجدار شاهین بناب سایز ۱۰ با استاندارد A2-A3 173,500 تومان تامین فولاد آذربایجان باختر
میلگرد آجدار شاهین بناب سایز ۱۲ با استاندارد A2-A3 173,500 تومان تامین فولاد آذربایجان باختر
میلگرد آجدار شاهین بناب سایز ۱۴ با استاندارد A2-A3 171,000 تومان تامین فولاد آذربایجان باختر
میلگرد آجدار شاهین بناب سایز ۱۸ با استاندارد A2-A3 171,000 تومان تامین فولاد آذربایجان باختر
میلگرد آجدار شاهین بناب سایز ۲۰ با استاندارد A2-A3 171,000 تومان تامین فولاد آذربایجان باختر
میلگرد آجدار شاهین بناب سایز ۲۲ با استاندارد A2-A3 171,000 تومان تامین فولاد آذربایجان باختر
میلگرد آجدار شاهین بناب سایز ۲۵ با استاندارد A2-A3 171,000 تومان تامین فولاد آذربایجان باختر
میلگرد آجدار شاهین بناب سایز ۲۷ با استاندارد A2-A3 171,000 تومان تامین فولاد آذربایجان باختر
میلگرد آجدار شاهین بناب سایز ۳۲ با استاندارد A2-A3 171,000 تومان تامین فولاد آذربایجان باختر

میلگرد کاشان

شرح محصول قیمت فروشنده
میلگرد آجدار سایر 12 1 تومان بازرگانی همراه فلز

میلگرد اصفهان

شرح محصول قیمت فروشنده
1 1 تومان ساینا فولاد
1 1 تومان بازرگانی شتابی

میلگرد خرمدشت تاکستان

شرح محصول قیمت فروشنده
میلگرد آجدارخرمدشت تاکستان سایز 8 با استاندارد A2-A3 180,000 تومان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان
میلگرد آجدارخرمدشت تاکستان سایز 10 با استاندارد A2-A3 180,000 تومان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان
میلگرد آجدار خرمدشت تاکستان سایز 12 با استاندارد A2-A3 180,000 تومان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان
میلگرد آجدارخرمدشت تاکستان سایز ۱۴ با استاندارد A2-A3 180,000 تومان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان
میلگرد آجدار خرمدشت تاکستان سایز ۱۶ با استاندارد A2-A3 180,000 تومان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان
میلگرد آجدار خرمدشت تاکستان سایز ۱۸ با استاندارد A2-A3 180,000 تومان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان
میلگرد آجدار خرمدشت تاکستان سایز ۲۰ با استاندارد A2-A3 180,000 تومان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان
میلگرد آجدار خرمدشت تاکستان سایز ۲۲ با استاندارد A2-A3 180,000 تومان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان
میلگرد آجدار خرمدشت تاکستان سایز ۲۵ با استاندارد A2-A3 180,000 تومان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان
میلگرد آجدار خرمدشت تاکستان سایز ۲۸ با استاندارد A2-A3 180,000 تومان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان