× Fa فارسی En English
ثبت ناوگان وبلاگ اخبار فروشگاه ها قوانین درباره ما تماس با ما چند رسانه ای راهنمای ثبت نام

میلگرد

قیمت میلگرد ، قیمت روز میلگرد

 

قیمت خرید وفروش میلگرد

جدا از مواردی که در تهیه این محصول فولادی در ادامه توضیح خواهیم داد، که در بخش تخصصی و ایمنی خرید میلگرد جای می گیرند، نکته ایی دیگر برای خریداران مد نظر است قیمت روزمیلگرد است.
نرخ میلگرد بسته به مدل و ویژگی های آن بسیار متفاوت است. بنابراین قبل از خرید خود، لازم است نیازهای خود را با توجه به کار انجام شده بررسی کنید. سپس ، فقط باید میلگرد مناسب را برای ساختمان خود انتخاب کنید. به طور خاص ، ابعاد و ضخامت آن که حداکثر بار قابل تحمل میلگرد را مشخص می کند. برای کمک به این که تعیین قیمت میلگرد مد نظر شما چگونه برآورد می‌شود می توانید چند نمونه از این عوامل را در یزر مشاهده کنید:
نوع آن ساده و یا آجدار بودن
ابعاد و ضخامت بخش
چگالی خطی
ظرفیت باربری و در نتیجه مقاومت آن
در خرید میلگرد باید به این امر توجه کرد میلگرد در چه مکانی و چه شرایط آب وهوایی قرار مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال میلگرد فولادی معمولی نمی توان در شرایط آب وهوایی که رطوبت بیشا ز اندازه است استفاده کرد. این امر که از چه جنسی در خرید انواع میلگرد باید استفاده کرد، درتعیین قیمت میلگرد مورد نیاز ما نیز نقش دارد.

 

نحوه قیمت‌ گذاری میلگرد چگونه است؟

قیمت میلگرد با توجه به وزن فولادی که در هر شاخه به کار برده شده است محاسبه می‌گردد. کارشناسان و فروشندگان میلگرد برای این‌که بتوانند قیمت روز میلگرد را حساب کنند یک فرمول واحد و جهانی را تعریف کرده‌اند. از این رو می‌¬توان گفت که طول میلگرد در قیمت آن تاثیری ندارد و فقط وزن آن‌ها محاسبه می‌شود. به منظور محاسبه وزن میلگرد ابزارهای محاسباتی پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرند چرا که معمولا این محصول در حجم¬‌های بسیار زیادی به فروش می‌رسد، از این رو چنانچه محاسبه وزن با دقت زیادی صورت نگیرد و وزن هر شاخه در حد فقط چند گرم کم و یا زیاد شود می‌تواند در قیمت نهایی تاثیر چشمگیری داشته باشد. پس در نهایت باید گفت که برای محاسبه قیمت میلگرد لازم است با فرمولی که برای اندازه‌گیری وزن میلگرد وجود دارد آشنا شوید. این فرمول در ادامه آورده شده است.

 

عوامل موثر بر قیمت میلگرد

عوامل موثر بر قیمت میلگرد عبارتند از:

عدم تناسب بین میزان عرضه و تقاضا

هزینه مواد اولیه(سنگ آهن و قراضه)

هزینه حمل و نقل

قیمت ارز و دلار

نیازمندی به صنایع وابسته

تورم جهانی و آثار مستقیمی که بر بازار دارد

کارخانه سازنده میلگرد

ساده و آجدار بودن میلگرد

نوع بسته‌بندی میلگرد

همان‌طور که در بالا ذکر شد یکی از عوامل موثر بر قیمت روز میلگرد، ساده و یا آجدار بودن آن است. گفتنی است که میلگردهای آجدار خود انواع مختلفی که همین امر می‌-تواند در قیمت لحظه‌ای میلگرد آجدار تاثیر بگذارد. انواع میلگردهای آجدار عبارتند از:

میلگرد آجدار اروپایی

میلگرد آجدار گالوانیزه

میلگرد آجدار فولادی کربنی

میلگرد آجدار ضد زنگ

میلگردهای آجدار روکش اپوکسی

میلگرد آجدار پلیمری فایبر گلاس

کیفیت میلگرد آجدار، نوع سایز کم مصرف و یا پر مصرف و غیره از دیگر عواملی هستند که می‌توانند بر قیمت انواع میلگرد موثر باشند.

 

راهنمای خرید میلگرد

در صورتی که قصد تهیه میلگرد را دارید حتما باید تجربه لازم داشته باشید در غیر اینصورت می‌بایست حتما از افراد متخصص یاری بگیرد. چرا که میلگرد نقش اساسی در تعیین استحکام سازه ساخته شده دارد. اگر نکات مهندسی در تهیه میلگرد رعایت نشود پیش آمد های جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت. سه فاکتور اساسی که در خرید میگلرد باید در نظر گرفت نوع، سایز و جنس آن است. هم چنین به این نکته توجه کنید که کیفیت را فدای قیمت نکنید. در ایران چند کارخانه برتر در تولید میلگرد وجود دارند که محصولی با کیفیت قابل قبول تولید و روانه بازار می‌کنند.

 

خرید میلگرد چگونه است

برای خرید انواع میلگرد شما می‌توانید میلگرد مورد نظر خود از نظر نوع، سایز، و حجمی که نیاز دارید به ساده‌گی انتخاب کرده و از طریق پلتفرم تجارت گرام اقدام به خرید کنید. همچنین این امکان فراهم گردیده که کسانی قصد خرید میلگرد را دارند می‌توانند با فروشنده‌ی مورد نظر به راحتی ارتباط بر قرار کنند.

 در صورت هرگونه سوال و راهنمایی کارشناسان ما آمده پاسخگویی به شما مشتریان عزیز هستند

در وب سایت تجارت گرام قیمت روز میلگرد از تمامی تولید کننده گان و تامین کننده های فعال در کشور به صورت بروزرسانی لحظه ایی برای شما فراهم گردیده است

 

فرمول‌های محاسبه دقیق وزن میلگردهای ساده و آجدار

 یکی از فرمول‌هایی که در بین مهندسان ساختمان و پیمانکاران معروف می‌باشد فرمول استاندارد DIN است که جهت محاسبه و بررسی فنی وزن میلگردهای ساده و آجدار مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این فرمول می‌توان برای محاسبه کلاف‌های میلگرد هم استفاده کرد. 

 

وزن میلگرد =1000÷7/8×3/14×میلگرد طول ×〖(شعاع)〗^2

 

یکی دیگر از فرمول‌هایی که برای محاسبه وزن میلگرد مورد استفاده قرار می‌گیرد به شرح زیر است:

(کیلوگرم)میلگرد وزن=تعداد×(متر)میلگرد طول×(کیلوگرم)میلگرد مخصوص وزن  

همان‌طور که از فرمول مذکور مشخص است برای محاسبه وزن میلگرد با این روش باید وزن مخصوص میلگرد و طول میلگرد مشخص باشد تا بتوانید از آن برای محاسبه وزن چندین میلگرد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که محاسبه وزن میلگرد با فرمول فوق در مقایسه با نخستین فرمولی که بیان شد ساده‌تر است و البته نتایجی که با استفاده از آن به دست می‌آید به اندازه فرمول قبلی که تخصصی می‌باشد، دقیق نیست.

وزن و طول میلگرد دو عامل تاثیرگذار در قیمت انواع میلگرد و البته قیمت میلگرد آجدار می‌باشند. عوامل دیگری هم وجود دارند که می‌‍توانند در قیمت انواع میلگردها موثر باشند از این رو نمی‌توان ثبات قیمتی در این محصول مشاهده کرد. در ادامه به تعدادی از عوامل موثر در قیمت میلگرد اشاره شده است.

 

wefrqewre