× Fa فارسی En English
ثبت ناوگان وبلاگ اخبار فروشگاه ها قوانین درباره ما تماس با ما چند رسانه ای راهنمای ثبت نام

مشتقات میلگرد

مشتقات میلگرد
یک نوع از توری های ساخته شده با میلگرد آجدار یا ساده که به صورت توری مشبک فلزی می باشد را توری مش می گویند از این توری مش در صنایع مختلف استفاده می شود مخصوصا در صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد برای مسلح نمودن بتن فونداسیون  دیواره ها و جاده ها و کف و پل ها استفاده می شود و  مانند یک شبکه میلگردی به این صورت که میله ها روی هم قرار میگیرند و به هم جوش داده می شوند این کار موجب به وجود آمدن چشمه هایی به صورت مربع شکل می شود. این نوع توری کاملا منحصر به فرد و متفاوت از سایر توری های مرغی و توری های حصاری و توری های گابیون می باشد. چون در بقیه توری ها سیم مفتول به هم بافته و تابیده می شود ولی در این نوع توری مشی تمامی میلگردها به شکل نقطه به نقطه به هم جوش زده می شود. برای همین دلیل به توری مشی توری جوشی یا مش جوشی نیز گفته می شود. و در بازار فروش به دو صورت برگی یا رولی موجود می باشد.  در توری های مشی برگی یا همان ورقی که با میلگرد های 4 و 6 میلی متری در ابعاد 1 متر در 2 متر تولید شده و توری مشی رولی در بازار فروش به صورت مفتول آهنی با قطرهای 2.5 تا 5 سانتی متر یافت می شود البته با توجه به نیاز مشتری و تقاضای آن ابعاد این محصول می تواند متغیر باشد . جنس توری مش از مفتول و گالوانیزه می باشد که به سه شکل در بازار عرضه و به فروش می رسد: مش فولادی و مش آجدار, مش پنلی
سیم مفتول که بهنام‌های سیم نصب ثابت و سیم خشک نیز معروف است، سیمی تک‌رشته‌ای است که فلز هادی آن معمولاً از جنس مس است و عایق به‌کاررفته در آن نیز آمیزه پلیمر PVC از نوع پلیمر PVC/C است. ازلحاظ خواص فیزیکی و مکانیکی، سیم مفتول بسیار نرم و منعطف است اما در کنار آن مقاومت بسیار بالای دارد که باعث می‌شود یک انتخاب ویژه در صنعت باشد. کابل‌هایی که از فلز مس ساخته‌شده‌اند، قیمت بیشتری به نسبت کابل‌های ساخته‌شده از جنس آلومینیوم دارند زیرا مس فلز گران‌تری محسوب می‌شود. جنس سیم‌های مفتول می‌تواند استیل نیز باشد و به دلیل انعطاف بالای سیم در نوع استیل آن و عدم خاصیت آهنربایی، مفتول ماهیت شیمیایی خود را از دست نمی‌دهد اما خواص مکانیکی و فیزیکی آن نسبت به مفتول‌های سخت صنعتی تغییر می‌کند. اگر اولویت تولیدکنندگان کیفیت محصولشان باشد، سیم مفتولی با هادی مسی را ترجیح می‌دهند. سیم مفتولی با هادی آلومینیومی نیز موجود هست که می‌تواند در مقاطع ۱۰ و ۱۰ به بالا مورداستفاده قرار گیرد اما در این نوع محصولات بایستی به سطح مقطع و تفاوت انتقال جریان هادی مسی و هادی آلومینیومی توجه کامل داشت.
به‌طورکلی کاربرد این نوع سیم در سیم‌کشی داخلی تابلوها و توزیع‌کننده‌های برق، در لوله‌ها و زیر گچ‌ها و نیز در صنایع مختلف ازجمله نجاری، صنایع‌دستی، امور فنی و … مشاهده می‌شود.

 

wefrqewre