× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها
ورق

 قیمت ورق ، (قیمت روز ورق ، خرید وفروش انواع ورق فولادی)  

 

انواع ورق آهن

قیمت ورق آهن با توجه به عوامل زیادی از جمله نوع آن تعیین می شود. قبل از استعلام قیمت ورق آهن باید از انواع موجود در بازار آگاهی داشته باشید تا بتوانید با توجه به نیاز خود با کمترین قیمت ورق، محصول آهنی را خریداری کنید. ورق آهن آلیاژی از آهن است که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین با توجه به روش تولید نورد گرم و یا نورد سرد به انواع  زیر دسته بندی می شود.
گالوانیزه
شناسایی محصول آهنی گالوانیزه یا سفید از غوطه ور کردن صفحات روغنی در فلز روی به دست می آیند. گالوانیزه برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی آهن در محیط های اسیدی و مرطوبی چون لوله های انتقال آب، کابینت ها، مخازن نگهداری آب و غیره به کار می رود.
روغنی
ورق های روغنی دارای خاصیت کششی و غیرقابل شکستن هستند با خاصیت کشسانی از طریق روش نورد سرد برای فرم دهی در صنایعی مانند پروفیل های ساختمانی، درب و پنجره، خودرو سازی و غیره  تولید می شوند. دارای عرض 100 و 125سانتی متر، ضخامت 3/0تا 5/3 میلی متر می باشد. در سه نوع متفاوت زیر تولید می شود.
انواع صفحات روغنی عبارتند از:
معمولی با استاندارد ST12
نیمه کششی با استاندارد ST13
فوق کششی با استاندارد ST14
سیاه
ورق هایی که با روش نورد گرم و با توجه به درصد کربن درآلیاژ آن با درجه سختی  مختلف در انواع زیر برای صنایع ساختمان سازی، کشاورزی و غیره تولید می شود.
انواع محصولات آهنی سیاه عبارتند از:
درجه سختی ST33 با خاصیت نرمی و انعطاف پذیری
 درجه سختی ST37 با درجه سختی متعادل و پراستفاده‌ترین نوع محصولات آهنی
درجه سختی ST52 با سختی و استحکام زیاد
 رنگی
براساس استاندارد جهانی رال رنگ، صفحات گالوانیزه با رنگ های سفید یخچالی، قهوه ای سوخته، نارنجی، بنفش، قرمز و آبی با مدل های ساده و طرحدار تولید می شوند و با نام ورق های رنگی به بازارعرضه می شوند که بیشترین کاربرد در نمای بیرونی و داخلی ساختمان، سقف ها و سوله ها به این محصول آهنی تعلق دارد.
قلع اندود
طی فرآیند کاورکردن ورق های روغنی ازنوع درجه سختی معمولی با یک لایه از مواد قلع، ورق های قلع اندود تولید می شوند. با نام تین پلیت جهت صنایع قوطی سازی خوراکی در انواع زیر روانه بازار می شود.
انواع مختلف تین پلیت عبارتند از:
تمپر2 با درجه سختی پایین
تمپر3 با درجه سختی نرمال
تمپر4 با درجه سختی بالا
 اسید شویی
با استفاده از اسیدکلردیک سطح این ورق ها شستشو می شود تا به صورت یک محصول آهنی صاف، سیقلی و عاری از هرگونه چربی در صنایع تولید رینگ، لوله وپروفیل، شاسی اتومبیل و کشتی سازی وغیره از آن استفاده کنند.
آجدار
با توجه به نیاز برخی صنایع به صفحات آهنی غیرصاف و غیر هموار برای جلوگیری از لغزندگی، ورق های سیاه و روغنی با سطحی پوشیده از آج یا اشکال برجسته هندسی با نام ورق های آجدار تولید می شوند تا در کف کشتی ها، پله های اضطراری و غیره ازآن ها استفاده کنند.


اندازه‌ های ورق آهن

اندازه های ورق آهن یکی از شاخص های مهم و تعیین کننده قیمت ورق می باشد.
اندازه های متنوع صفحات آهن دارای قیمت ورق متفاوتی هستند. در هنگام استعلام قیمت ورق آهن به نوع اندازه محصولات تولیدی دقت کنید. قیمت صفحه آهن با توجه به اندازه های موجود برای کاربرد های مختلف از یک نرخنامه مصوب پیروی می کند. با توجه به مصارف گوناگون، صفحات آهنی با سایز های متفاوت امّا طبق استاندارد های جهانی ساخته می شوند.
اندازه های صفحات آهن از مقدار طول و عرض محصولات آهنی صحبت می کنند. تعیین اندازه ها بر مبنای قوانین استاندارد بین المللی صورت می گیرد. اندازه صفحات آهن به عنوان یکی از شاخص های مهم جدول استاندارد در تعیین قیمت ورق نقش آفرین است. استاندارهای بین المللی صنایع مختلفی که از صفحات آهن استفاده می کنند را مورد بررسی قرار می دهد و سپس برای هر صنعت یک استاندارد متفاوت تعیین می کند و در نهایت این استاندارها را برای تولید محصول آهنی با سایز های استاندارد به کارخانه های تولیدی ابلاغ می کند. با استفاده از اندازه های استاندارد در پروسه تولید می توان طراحی بهینه ای در خروجی صنایع مشاهده کرد. ابعاد استاندارد صفحات آهنی یکی از شاخص های اطلاعاتی و کاربردی مهم برای مهندسین صنایع است. به دلیل حساسیت بالا در استفاده از صفحات آهنی در صنایع مهم و حساس، تولید انواع محصولات آهنی با ابعاد استاندارد ضروری است. بنابراین در هنگام خرید محصولات آهنی حتما به مشخصه ابعاد و اندازه های آن دقت کنید تا بتوانید بهترین استفاده را  داشته باشید. در تمام تولیدات مهم نظیر تولیدات صفحه آهن، از طریق بنیادهای فعال جهانی استانداردهایی از جمله استاندارد اندازه به تمام تولیدکننده گان اطلاع رسانی می شود. این نهاد ها هرساله در تلاش اند تا استاندارد های به روزی در زمینه اندازه صفحات آهنی به تولید کننده گان ارائه دهند.


ضخامت‌های ورق آهن

ضخامت محصولات آهنی به عنوان یکی از شاخص های مهم قیمت ورق در بازار خرید و فروش محصولات آهنی است. در زمان مشخص کردن قیمت ورق آهن توجه به ضخامت محصول بسیار ضروری است. وقتی صحبت از ضخامت صفحه آهنی می شود یعنی ضخامت یکی از بخش های ویژه جدول استاندارد تولید صفحه آهنی است. انواع صفحات آهنی براساس شاخص ضخامت  تقسیم بندی می شوند به گونه ایی که این شاخص یکی از مهم ترین شاخص های تقسیم بندی صفحات آهن است. انواع محصولات آهن با توجه به زمینه کاربرد به صورت کلی با ضخامت های نازک، متوسط و ضخیم تولید می شوند. شرکت های فعال در عرصه تولید استانداردهای مربوط به ورق های آهنی برای این مشخصه هم استانداردهای جهانی تهیه کرده اند. در واقع سازمان های استاندارد سازی جهان برای کسب درآمد و تسریع در تولیدات کارخانه های تولیدی محصولات آهنی، صنایع مختلفی که به محصولات آهنی نیاز دارند را بررسی و تحقیقات میدانی انجام می دهند در نتیجه با توجه به اطلاعات کاربردی که به دست می آورند، استانداردهای ضخامت صفحات آهن را تهیه می کنند و به تولیدکننده گان سراسر جهان عرضه می کنند. از آنجا که تولید محصول آهنی با ضخامت استاندارد متناسب با زمینه کاربرد، رابطه مستقیم و تنگاتنگی دارد باید با حساسیت بالایی تولید شود تا از ایجاد ضایعات اضافی جلوگیری شود و در نهایت طراحی استانداردی را به بازار ارائه دهد. در صورتی که تولیدکننده گان بدون در نظر گرفتن استاندادر های ضخامت اقدام به تولید محصولات آهنی مختلف کنند، قطعا با ورشگستگی و خسارت های جبران ناپذیری روبه رو می شوند. وقتی شاخص ضخامت کاملاً به صنعت کاربردی آن وابسته است بنابراین قیمت ورق با مبالغ مختلفی به مشتریان عرضه می شود. با توجه به کیفیت کارخانه تولیدی ضخامت صفحات آهن با استانداردهای به روز تعیین می شود.
 نحوه تعیین قیمت صفحات آهن
مانند هر قطعه فولادی دیگر مشخص است که مهم ترین عامل تاثیر گذار بر قیمت ورق نرخ آلیاژ آهن است. این نوع از صفحات دارای نواسانات نسبتا زیادی نیستند. ولی نرخ آن با توجه به کاربرد و نوع تغییر می‌کند.
 قیمت محصولا آهنی با روش نورد سرد گران تر از روش نورد گرم است. صفحات طرح دار ارزش بالاتری نسبت به صفحات ساده دارد. اندود شدن آهن با سایر آلیاژ ها بر نرخ صفحات آهن موثر است.
عوامل موثر بر قیمت صفحات آهن
 موارد تاثیر گذار در قیمت ورق به صورت لحظه ای عبارتند از:
نواسانات نرخ ارز
قیمت جهانی آهن
هزینه حمل و نقل
نواسانات شاخص بورس
میزان عرضه و تقاظا
هزینه تولید شامل حقوق پرسنل  و هزینه ارنرژی
موارد فوق از مواردی هستند که درتعیین قیمت محصولات آهن نقش دارند.
آهن مهم ترین آلیاژی است که به صفحه آهن تبدیل شده است با این حال برای اینکه به صفحه آهنی تبدیل شود، مواد مورد استفاده باید دارای مشخصات خاصی باشند یعنی مقاومت و استحکام خاص و البته شکل پذیر داشته باشند. این الزامات با توجه به مواد قابل استفاده محدودیت ایجاد می کند بنابراین امکان پردازش مواد بسیار شکننده یا بسیار سفت در صفحات آهنی وجود ندارد. محصولات آهنی معمولا به دو روش نورد گرم و نورد سرد تولید می‌شوند. قیمت این محصولات در انواع مختلف سرد و گرم متفاوت است. در استعلام قیمت ورق آهن توجه به روش نورد بسیار اهمیت دارد.
مرکز تجارت گرام به صورت رسمی و به عنوان نماینده تولیدکننده گان برجسته کشوری در زمینه فروش انواع ورق آهن در حال فعالیت است بنابراین با مراجعه به بخش محصولات آهن می توانید قیمت ورق در انواع مختلف را مشاهده و مقایسه کنید. استعلام قیمت آهن از نیازهای رایج مشتریان است که هم اکنون به صورت لحظه ای در جدول قیمت ورق آهن قابل بررسی است. نکته مهم تر اینکه دراین جدول می توانید قیمت ورق از کلیه تولیدکننده گان مطرح کشوری را مشاهده، مقایسه و سپس با استفاده از تلفن های تماس موجود با مرکز تولید ارتباط برقرار کنید.

 

ورق فولاد مبارکه

شرح محصول قیمت فروشنده
1 1 تومان راشا تجارت کوبان