قیمت ورق فولادی امروز را در تجارت گرام مشاهده کنید

فلزی که سطح آن نسبت به آهن، فولاد یا هر فلز دیگر مسطح تر باشد و با روش خاصی تولید شود را ورق فولادی می­دانند، کارخانه های مختلف ورق­های فولادی را به صورت رول و کلاف تولید و عرضه می­کنند در نتیجه خرید و فروش ورق­های فولادی به این صورت است که خود مزیتی نسبت به ورق­های شیت و برشی به حساب می­آید.

برای خرید و استعلام روز قیمت ورق با پشتیبانی فروش تجارت گرام تماس حاصل فرمائید.

ورق فولادی یکی از مهمترین محصولاتی که در کشور به تولید میرسد ، می­باشد. امروزه از این ورق ها برای اهداف خاص در صنایع مختلف استفاده می­کنند. این محصول دارای انواع متنوع و بسیار متفاوتی  است که از نظر مشخصات ساختاری و فیزیکی با یکدیگر متمایز هستند که هر کدام از آنها را برای کاربردهای ویژه و متفاوتی مورد استفاده قرار می­دهند. در ادامه با ویژگی های هر کدام از این ورق ها و کاربرد و روش تولید آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

در سراسر جهان کارخانه­های تولید کننده ورق  فلزی  بسیار زیاد هستند که ایران هم یکی از همین کشورها به حساب می­آید اما به دلیل وجود محدودیت­ها و برخی ضعف در تکنولوژی ازرق­های فلزی وارد شده( واردات کشور های دیگر) از سایر کشورها نیز استفاده می­شود.

 کیفیت و استاندارد ورق فولادی بر اساس استاندارد سه کشور اندازه­گیری می­شود:

  • DIN آلمان که در بازار ایران موجود است و رایج ترین استاندارد می­باشد
  • ASTM آمریکا که به اندازه استاندارد آلمان رایج نیست.
  • استاندارد گوس روسیه که به ندرت از آن استفاده می­شود.

موارد مختلفی بر نامگذاری و کاربرد ورق­های فولادی تاثیر گذار است برای مثال درصد کربن موجود در آلیاژ ورق فلزی که از حدود 0.025 تا 0.03 متغیر است و همچنین فرایند تولید آلیاژ فلز که باعث به وجود آمدن ویژگی­ها و خاصیت­های مختلف فلز می­شود که در نهایت کاربرد آن را تعیین می­کند.

در ادامه با انواع ورق­های فولادی بیشتر آشنا خواهیم شد.

ورق فولادی سرد، طی فرآیند سرد کششی و فشاری تولید می­شود در میان ورق­های فولادی نورد گرم و سرد و روش­های نورد سرد کیفیت بالاتری نسبت به سایرین دارد به همین دلیل از ورق­های نورد گرم که کیفیت پایین تری دارند در کار هایی مثل ساخت و ساز ،جوشکاری، تیرآهن، ریل، مخازن تحت فشار، لوله­های استیل و لوله­های انتقال و جریان استفاده می­شود.

پس نتیجه می­گیریم که این روزها عمده­ی محصولات فلزی به‌صورت ورق فولادی تولید می­شوند که هرکدام از انواع این  ورق‌ ها , برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.


انتخاب نوع محصول

انتخاب سایز ها

انتخاب تولیدکنندگان