× Fa فارسی En English
ثبت ناوگان وبلاگ اخبار فروشگاه ها قوانین درباره ما تماس با ما چند رسانه ای راهنمای ثبت نام

ورق‌های غیر آهنی

ورق فلزی نوعی محصول است که فلزات خام در اثر یک فرآیند صنعتی به قطعات نازک و مسطح تبدیل می شود. ورق یکی از اشکال اساسی است که در فلزکاری استفاده می شود و می توان آن را برش داده و به اشکال مختلف خم کرد. اشیا بی شمار روزمره از ورق فلز ساخته می شوند. ضخامت ها می توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند. ورقهای بسیار نازک فویل یا برگ و قطعات ضخیم تر از 6 میلی متر (0.25 اینچ) صفحه نام دارند.

ورق فلز در قطعات تخت یا نوارهای پیچ خورده موجود است. سیم پیچ ها با اجرای یک ورق فلز مداوم از طریق شکاف رول تشکیل می شوند.

در بیشتر جهان ، ضخامت ورق فلز به طور مداوم بر حسب میلی متر مشخص می شود.  هرچه عدد اندازه گیری بزرگتر باشد ، فلز نازک تر است. سنج بین فلزات آهنی (بر پایه آهن) و فلزات غیر آهنی مانند آلومینیوم یا مس متفاوت است. به عنوان مثال ضخامت مس با اونس اندازه گیری می شود که نشان دهنده وزن مس موجود در یک فوت مربع است. قطعات ساخته شده از ورق فلز باید ضخامت یکنواختی داشته باشند تا نتایج ایده آل حاصل شود.

در ادامه توضحیاتی پیرامون خرید ورق های غیرآهنی ارائه خواهیم داد.

 

قیمت ورق های غیر آهنی

ورق های فلزی که از جنس آهن نیستند دارای مدل های گوناگونی بوده و دارای تنوع زیادی می باشند پس نمیتوان در مورد قیمت انواع ورق های غیر آهنی به طور کلی صحبت کرد. اما ما در ادامه به مهم ترین موارد موثر بر نرخ این دسته از محصولات اشاره خواهیم کرد.

ورقه‌های غیر آهنی اکثراً جوش پذیر، بهداشتی، منعطف، ضد زنگ و مقاوم در برابر سایش و خوردگی هستند. از طرفی برخی از آنها به ویژه ورقه‌های حاوی آلومینیوم و مس به راحتی ساخته نمی‌شوند و مراحل ریخته‌گری حساسی دارند. بنابراین طبیعی است میانگین قیمت ورقه‌های غیرآهنی  به طور کلی از میانگین ورقه‌های غیر آهنی بالاتر باشد.
قیمت روز ورق های غیر آهنی تابعی از

الف) ترکیب درصد عناصر استفاده شده

ب) ضخامت رول

 پ) درصد خلوص عناصر به کار رفته و

د) سیاست حاکم بر بازار آهن آلات و فلزات جهانی است. 

 

لازم به ذکر است معمولاً با کاهش ضخامت ورقه قیمت آن افزایش می‌یابد ولی این افزایش محسوس نیست.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ورق های غیر آهنی

نوع ورق ( جنس فلز)

هزینه های تولید ( نیروی کار - انرژی - هزینه تعمییر ونگهداری دستگاه های مورد نیاز )

نرخ ارز و تورم

هزینه حمل ونقل

 

راهنمای خرید ورق های غیر آهنی

برای تهیه و خرید ورقهای غیر آهنی شرکت‌های فعال زیادی در زمینه آهن‌ آلات و فلزات جهانی و گران بها وجود دارد که این محصولات را تولید میکنند اما واضح است کیفیت تولید هرکدام با دیگری متفاوت است. همین امر ممهم ورد در انتخاب و خرید انواع ورق های غیر آهنی است. 

مورد دیگری که باید به آن پرداخت هدف ما از تهیه ورقه است. باید بدانیم که زمانی که می‌خواهیم اقدام به خرید ورق های غیر آهنی بکنیم به چه نوع از آن و چه ضخامتی نیاز داریم.

wefrqewre